Yeni Sitemiz

22 Kasım 2016 tarih ve 678 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ve Kimlik Bildirme Kanunu’nda yapılan değişiklik kapsamında apartlarda 22 Ocak tarihinden itibaren anlık kimlik bildirimi zorunlu oluyor. Yasal sürede sisteme dahil olmayan apart sahiplerine 10 bin, kimlik bildirmeyenlere 5 bin TL ceza kesilecek.

Yeni Kimlik Bildirim Sistemi Sayesinde Apartlar Denetim altına alınıyor. Bir Çok bölgede apartlardan dolayı şikayetler geliyordu. Bundan sonra kimlik bildirimi yapmayanlara ciddi cezalar uygulanacak.

Yapılan açıklamada: “   Kanun gereği; özel veya resmi her türlü konaklama tesisleri, özel sağlık müesseseleri ve günübirlik kiralanan evlerin sorumlu işleticileri, tüm kayıtlarını bilgisayarda tutmak, genel kolluk kuvvetlerinin bilgisayar sistemine bağlanmak, mevcut bilgi, belge ve kayıtlarını anlık gönderilebilmesi için 22 Ocak 2017 tarihine kadar süre verilmiş, sistem üzerinden anlık olarak bildirme zorunluluğu getirilmiş olup, bu tür tesisler ile apartlarm, kullanmış oldukları bilgisayar sistemlerini, genel kolluğun bilgisayar terminallerine bağlamaları gerektiği Kanun kapsamına alınmış olup, bağlamayan ve anlık iletmeyen işyerlerine gerekli idari para Cezalan uygulanacaktır.Günübirlik kiraya verilen evlerle ilgili olarak doğrudan saatlik, günlük, haftalık gibi sürelerle kiralama yapılan yerlerde, ilk etapta ruhsat şartı aranmaksızın, kazanç amacı ile kiralama faaliyeti yapan tüm geçici kiralamaların bildirilmesi ve özel veya resmi her türlü konaklama yerleri, Özel hastaneler ile günübirlik evler de bu kanun kapsamına alınmıştır.

Kısaca özetlemek gerekirse eger kbs şifresi almazsanız 10 bin tl cezai işlem eger kbs şifresi alıp kbs bildirimlerini yapmazsanız 5 bin tl cezai işlem uygulanacaktır.

Şimdi arayın 0 850 885-0007 otelinize uygun en iyi fırsatı kaçırmayın!

Aradığınız tüm özellikler ve daha fazlası Hotel Management System'de.

Mesaj Gönder

GÜNCEL SİTEMİZ DEĞİŞMİŞTİR.

Yeni Site Adresimiz : www.hmsotel.com